Planowana lokalizacja KRDP 104,3

maszewoKatolickie Radio Płock przechodzi w ostatnim czasie głębokie przemiany. Od 23 czerwca 2014 roku zostało wchłonięte przez Katolickie Radio Ciechanów pod nową nazwą KRDP – Katolickie Radio Diecezji Płockiej. Wygląda na to, że to nie koniec zmian, ponieważ w okolicach Płocka pojawiła się nowa lokalizacja nadawcza. 

Na kościele w Maszewie zainstalowano dookólny system antenowy. Nowa lokalizacja jest znacznie niższa od obecnej. Zgodnie z koncesją jest to 111 m n.p.m. + 16 m n.p.t. Stopień zaawansowania prac wskazuje na to, że emisja powinna zostać rozpoczęta w najbliższych miesiącach. Na zdjęciach jest także widoczny dodatkowy wysięgnik od strony Płocka – być może będzie tutaj zamontowana antena do dosyłu stacji. 

Przeprowadzka do nowej lokalizacji może być efektem cięcia kosztów lub problemami z obecnym obiektem. Stacja obecnie nadaje z komina Orlenu w polaryzacji pionowej z mocą 1 kW ERP. Wysokość zawieszenia anten to 180 m.n.p.t. Jednak komin ten ma zostać w przyszłości rozebrany i zastąpiony przez obecnie budowany nowy, niższy i szerszy komin.

od_strony_plocka ant_przod ant_bok krzyz

Aktualizacja – po testach nadawania z kościoła w dniach 28-30 kwietnia 2015 roku stacja powróciła ponownie na komin ze względu na bardzo słaby sygnał. Więcej zdjęć z maja 2015:

Na powyższym zdjęciu znajduje się link do katedry – Ubiquiti Airgrid M5.

Aktualizacja 2 – Obecnie wszystkie anteny zostały zdemontowane, a po KRDP pozostała jedynie reklama obok kościoła – stan na sierpień 2016 roku:

One thought on “Planowana lokalizacja KRDP 104,3

  1. KRDP zostało dziś wieczorem przeniesione na Maszewo. Odległość od moich anten wzrosła prawie dwukrotnie (obecnie niecałe 9km), a sygnał spadł z około 101 do 70 dBf.

    W kierunku na Czechy w poziomej polaryzacji udaje mi się wytłumić sygnał do nieco ponad 20 dBf, więc przy lekkim tropo będzie pojawiać się Frekvence 1 z RDS :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *