WRMI ogłasza zbiórkę na GoFundme po huraganie Ian

WRMI (Radio Miami International) jest prywatną rozgłośnią radiową posiadającą sieć nadajników i systemów antenowych. Nadawca ten pracując na falach krótkich oferuje innym możliwość transmisji lub retransmisji programów radiowych. Na antenie WRMI można spotkać audycje muzyczne, o tematyce religijnej, radiowo-techniczne jak np. WaveScan, eksperymentalną audycję Radiogram czy chociażby retransmisję rozgłośni Radio Slovakia International.

WRMI logo
Rozgłośnię dotychczasowo można było słuchać w Europie na nietypowych częstotliwościach 7730 oraz 7780kHz znajdujących się tuż powyżej pasma radiowego 41m. Plusem takiej emisji jest wolność od zakłóceń powodowanych przez inne rozgłośnie. Nieco wyżej na częstotliwości 7850kHz można usłyszeć kanadyjską stację czasu.

WRMI posiada pole antenowe w Okeechobee na Florydzie. Pierwszymi pracami naprawczymi jakie nadawca zamierza wykonać jest postawienie do pionu słupów od linii transmisyjnych pomiędzy nadajnikami oraz antenami. Największym uszkodzeniom uległy instalacje antenowe do emisji sygnału w kierunku Europy oraz Afryki.

Oprócz prowadzonych już napraw WRMI dodatkowo uruchomiło zbiórkę na GoFundme zachęcając do dobrowolnych wpłat na rzecz napraw. Kwota zbiórki wynosi 60.000 dolarów, natomiast na obecną chwilę (na chwilę pisania tego tekstu) uzbierano kwotę 3.930 dolarów. Gorąco zachęcam was do wsparcia tej rozgłośni tworzonej przez amatorów i pasjonatów radiofonii, tak jak ja zostałem zachęcony do wpłacenia drobnej anonimowej kwoty. :)

Strona zbiórki: https://www.gofundme.com/f/save-our-shortwave-wrmi-hurricane-ian-damage
Więcej informacji: https://www.radioworld.com/news-and-business/headlines/shortwave-station-wrmi-damaged-by-ian

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *