Druga rocznica utworzenia FMDX.pl

Dokładnie dwa lata temu, czyli 1 kwietnia 2014 r. nastąpiło oficialne otwarcie strony FMDX.pl. Sam pomysł utworzenia serwisu o tematyce odbioru odległych sygnałów pojawiał się jednak znacznie wcześniej. Późnym wieczorem 18 marca 2014 r. została podjęta dość spontaniczna decyzja o rezerwacji domeny i w przeciągu zaledwie dwóch tygodni powstała nasza strona. Przez dwa lata udało się przygotować blisko 70 wpisów, które dotyczyły tematyki dalekich odbiorów, testów i zmian w eterze oraz innych zagadnień związanych z radiem. Co więcej, na naszym profilu facebookowym pojawiały się wielokrotnie krótkie informacje i ostrzeżenia o trwających i prognozowanych warunkach propagacyjnych.

Z tej okazji przygotowałem nową wersję interaktywnej mapy nadajników UKF-FM, która znajduje się pod adresem maps.fmdx.pl. Interfejs został przebudowany, poprawiono filtrowanie danych i pojawiła się opcja wyświetlania nieaktywnych oraz planowanych częstotliwości. Ponadto ulepszono wyświetlanie szczegółowych informacji o stacjach poprzez grupowanie wyboru nachodzących na siebie lokalizacji. 

Dziękujemy i zachęcamy do ponownych odwiedzin. Kolejny sezon propagacji troposferycznych i jonosferycznych zbliża się wielkimi krokami po długiej zimowej przerwie.

One thought on “Druga rocznica utworzenia FMDX.pl

  1. Gratulacje dla serwisu z okazji (choć skromnego to dumnego) jubileuszu. To niesamowite, jak bardzo osiągnięcia naszego hobby poszły naprzód odkąd powstał serwis, często właśnie dzięki jego istnieniu.
    Niech więc trwa i inspiruje nadal!
    73

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *