Radio CCM z większą mocą na 94,9

Prawdopodobnie dzisiaj lub jeszcze w tym tygodniu poprawiono zasięg użyteczny Radia CCM nadawanego z obiektu Oświęcim / Komin Dwory na częstotliwości 94,9. Informacja o planowanej zmianie była już umieszczona w dokumencie na stronie KRRiT (link),  z którego możemy się dowiedzieć o planach podniesienia mocy ERP z 100W do 1kW.

Logo CCM

W obecnej chwili poziom sygnału w mojej lokalizacji jest dużo większy niż poprzednio i przy odbiorze na dookólnej antenie sygnał Radia CCM znacząco przewyższył sygnał radia Tok FM z Kielc, uniemożliwiając swobodny odbiór tego drugiego. W związku ze zmianą podejrzewam, że system antenowy mógł zostać przebudowany, ponieważ poprzedni znajdował się w nie najlepszym stanie, a przez lata poziom sygnału stopniowo był ograniczany, ostatecznie uniemożliwiając swobodny odbiór tego radia w rejonie Krakowa.

Aktualizacja: Podwyżka mocy do 1kW miała miejsce w środę (24.02.2016), a wcześniejsza poprawa wynikała z remontu systemu antenowego (informacja K.Sagan). Ze swojej strony dodam, że poziom sygnału od ostatnich paru dni się poprawił, ale nieznacznie.

W razie uwag dotyczących zarówno zasięgu Radia CCM jak i tego wpisu, zapraszam do umieszczania komentarzy poniżej. Być może ta emisja ma jedynie charakter testowy i wkrótce wróci do poprzednich parametrów.

źródło: informacja własna, radiopolska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *